10:38 / E Premte, 30 Mars 2018 / indeksADMonline

Real Madrid refuzoi 70 milionë € + Coutinho për Bale!

Libri ‘PSG: révélations d’une révolution’ , zbulon një detaj mjaft interesant nga faqja e saj, ku tregon se si Philippe Coutinho u refuzuara verën e kaluar nga Real Madridi, në një operacion që kishte për qëllim transferimin e Gareth Bale në Liverpool.

Në atë kohë, FC Barcelona tashmë po përpiqej të nënshkruane me Coutinhon, por Liverpool nuk dëshironte ta lëshonte lojtarin, i cili në merkaton dimrore ranë dakord për shitjen e tij në klubin katalanas.

Libri, i cili shitet këtë javë në Francë për 19,75 euro, zbulon një bisedë midis Antero Henrique, drejtor sportiv i PSG dhe agjenti Pini Zahavi.

Aty zbulohen detaje se si gjatë verës së vitit 20017 Real Madridi kishte hedhur poshtë një ofertë të Liverpoolit prej 70 milionë euro + Coutinho për transferimin e Bale. /IndeksOnline/

Temat: