19:31 / E Enjte, 07 Qershor 2018 / indeksADMonline

Real Madrid transferon Rodrygon për 45 milionë euro

MARCA raporton se Real Madrid dhe Santos kanë mbyllur marrëveshjën për transferimin e Rodrygo. Shifra e operacionit është 45 milionë euro.

Rodrygo, i cili në muajin janar mbush 18 vjet, ka qenë një senzacion sezonin e kaluar në futbollin brazilian

Rodrygo kërkohej me ngulm edhe nga Barcelona por përgjegjësi i Real Madrid për transferimet nga Brazili, Juni Calafat, ka mbyllur cdo gjë. /IndeksOnline/

Temat: