23:12 / E Shtunë, 16 Dhjetor 2017

Refugjatja shqiptare rrëfen se si i kishte shpëtuar një përdhunimi serb (Video)

Kosovë 1999 – Refugjatët shqiptarë përshkruajnë momentet e tmerrit që i kishin përjetuar gjatë dëbimit nga Kosova në vitin 1999.

Një refugjate shqiptare përshkruan momentin kur policia serbe u përpoq të dhunonte një femër shqiptare, por ajo u shpëtua nga një shqiptar duke iu dhënë paramilitarve serbë një shumë të madhe të parave.

“Paramilitarët e kanë kapur për floksh..tani ajo ska pasur pare më i dhanë. Edhe dojshin me ja hekë bluzën, ajo ka piskatë, dhe i kanë thanë nëse s’po donë me hekë bluzën qit pare. Ajo ska pas dhe u dal një njeri i huaj i ka dhanë parët, shumë pare dhe pastja policia ia kanë dhanë një shuplakë dhe kanë leshu”, thotë një deshmitare për ITN News

Për më shumë shikone videon: