22:07 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018

Rexhep Selimi: Kufiri ku ra Muja ende ekziston!

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se pas 20 vitesh nga rënia e komandant Mujës e 140 luftëtarëve të tjerë, emrat e tyre sot u skalitën në gurë.

Rexhepi thotë së në vendin ku ata u zunë në pritë nga armiku është një shenjë që s’duhet të harrohet, transmeton Indeksonline.

Por, kufiri ku ra Muja ende ekziston, thotë Selimi.

Postimi i plotë i Rexhep Selimit në facebook:


Sot, në diten kur para 20 vitesh u nisen nga Cahani, me arme te mbushura, per ta vazhduar luften dhe per ta armatosur edhe me shume UCK-ne, Komandant Muja dhe 140 luftetarë e nisen rikthimin ne Kosove.
Ata e rinisen edhe betejen, aty ku armiku kishin zene prite.
Rane 41 luftëtarë per t’u kthyer ne deshmorë të atdheut. Ne ballë të tyre ra Muja.
Sot, pas 20 vitesh emrat e tyre u skaliten ne gurë ne vendin e renies.
Tash pas 20 vitesh aty ka edhe nje shenje qe s’duhet te harrohet.
Por, kufiri ku ra Muja ende ekziston!./iIndeksonline/