75 Mall Live Search
18:21 / E Hënë, 08 Tetor 2018 / indeksADMonline

Rexhep Selimi në 20 vjetorin e vdekjes së Sandokanit: Gur i rëndë në themelet e UÇK-së

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës njëherit ish-komandat i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi ka kujtuar në 20 vjetorin e vdekjes bashkëluftëtarin e tij, Abedin Rexhën i njohur si Sandokani.

Selimi përmes një statusi dhe një fotografie në llogarinë Facebook ka çmuar kontributin e Sandokanit në luftën për liri, ndërsa atë e quan si një luftëtar të madh dhe hero të luftës çlirimtare, shkruan Indeksonline.

“Në 20 Vjetorin e përjetësimit të Shokut dhe bashkëluftëtarit tonë Abedin Rexha, e kujtojmë ashtu siç ishte – luftëtar i madh, gur i rëndë ne themelet e UÇK-së dhe hero i Luftës Çlirimtare.

Lavdi jetes dhe luftës së Komandantit të Brigades 112 Abedin Rexha – Sandokani”, ka shkruar Selimi./Indeksonline/