10:06 / E Diele, 19 Janar 2020

Roboti i cili duket sikur njeri i vërtetë

E ardhmja besohet që do të sjellë shumë më shumë ndryshime teknologjike.

Dhe ajo që po pritet është përsosmëria e robëtve dhe kohve të fundit është publikuar një video mjaftë interesante.

Në këtë video shihet roboti i cili në pamje të parë duket si njeri i vërtetë, pasi që koka e saj duket si e një vajze të zakonshme.

Po ashtu ky robot edhe është quajtur “EX’, dhe po pritet që të përmisohet edhe më shumë./Indeksonline/.