13:44 / E Martë, 09 Janar 2018 / indeksADMonline

Roboti që largon borën nga rruga (Video)

“ATR-Orbiter” është roboti special për largimin e borës nga rrugët. Sistemi i tij i gjurmuar e lejon atë të kryej funksion në çdo lloj terreni.

Ky robot përmban një ashensor çeliku që i jep fuqi për largimin e sasisë së madhe të borës.

2600 dollarë është çmimi special i robotit që do të kryej punë të madhe, sidomos para shtëpive dhe lokaleve./Indeksonline/