12:06 / E Mërkurë, 27 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ronaldo akuzon autoritet spanjolle se e trajtuan më keq se Messi

Sulmuesi i Real Madrid, Cristiano Ronaldo beson se Thesari spanjoll zbatoi kritere të ndryshme dhe shumë më të dëmshme ndaj tij sesa ndaj Lionel Messit.

Cristiano, i cili është i ngarkuar me katër akuza për mashtrim tatimor në shumën 14.7 milionë euro, akuzon Agjencinë Tatimore se ka zbatuar kritere të ndryshme dhe shumë më tepër të dëmshme për atë se sa për yllin argjentinas.

Siç është shpjeguar nga El Mundo, avokati i sulmuesit portugez ka dërguar një letër të re kreut të Gjykatës së Shkallës së Parë dhe Udhëzimin e Pozuelo de Alarcón që krahason trajtimit që i është bërë klientit të tij dhe Messit. /IndeksOnline/

 

Temat: