21:07 / E Enjte, 26 Janar 2023 / Gj. Sh

Ronaldo eliminohet nga Superkupa e Arabisë

Skuadra e Al- Nassr, ku luan edhe Cristiano Ronaldo, nuk ka arritur të kaloj në finale të Superkupës së Arabisë.

Al- Nassr në gjysëmfinale u mposht nga Al-Ittihad me rezultat 3-1, shkruan IndeksOnline.

Cristiano Ronaldo luajtin ga minuta e parë por që nuk arriti të lëj gjurmë në këtë ndeshje.

Golat për skuadrën e Al-Ittihad i shënuan Romarinho, Hamdallah dhe Shanqeeti, ndërsa për Al- Nassr shënoi braziliani Talisca./IndeksOnline/