14:13 / E Mërkurë, 17 Korrik 2019 / indeksADMonline

Rrahje masive në plazhin e Barcelonës, dalin pamjet

Ky është momenti kur dy grupe me meshkuj, njëri britanik dhe tjerët vendas.

Skenat kanë ndodhur në plazhin La Barceloneta në qytetin e Barcelonës.

Pushuesit tjerë janë parë duke mbledhur sendet e tyre dhe duke u larguar derisa nga fëmijët janë ndëgjuar duke bërtitur.

Njëri nga burrat që po rriheshin kishte marrur një shkop të hekurt.

Sirenat e policisë dëgjohen në sfond. Policia kishte arritur të arrestojë të gjithë të dyshuarit.

Një zëdhënës i policisë në Barcelonë ka treguar që të gjithë të arrestuarit janë ndaluar dhe me ta po merret prokuroria.