11:08 / E Premte, 23 Mars 2018

Rrëfehet 45 vjeçarja: Që dy vite nuk kam kryer marrëdhënie seksuale me burrë

E lashë burrin tim sepse ai më injoronte. Ai premtoi të ndryshojë, por ai po rikthehet përsëri në zakonet e tij të vjetra.

Ne u bëmë bashkë 12 vjet më parë dhe më pas u zhvendosa te ai dhe jetojmë me djalin e tij të rritur. Unë jam 45 vjeç, ai është 49 vjeç.

Gjërat ishin të mira në fillim, por pastaj filloi të më injoronte. Unë flas më shumë me djalin e tij. Nuk kemi pasur marrëdhënie seksuale ose kemi ndarë një shtrat për dy vjet.

Unë ndjeva veten të injoruar, kështu që unë u largua.

Ai papritmas u bë më i vëmendshëm dhe më propozoi në ditëlindjen time nëntorin e kaluar.

Por që kur u angazhuam, ai u bë përsëri i largët.

Ai është rrallë i disponueshëm për të më parë mua dhe, edhe kur bashkohemi, nuk kemi seks. E dua atë, por a është me të vërtetë e mjaftueshme?, shkruan The sun, përcjell Indeksonline.

Psikologia thotë:

Nuk mjafton vetvetiu. Thuaji atij se do të humbasë, nëse ai nuk bën më shumë përpjekje. Nëse ai nuk është i gatshëm të provojë, zvogëloni humbjet tuaja dhe kërkoni dikë që do t’ju dashurojë dhe do t’ju vlerësojë siç e meritoni.

Mos i humb