20:20 / E Martë, 24 Mars 2020

Rrëfim nga karantina, dy kosovarë futen në “shpellë bore”, raportojnë nga Lugu i Butë

Gani Ferizi e Qëndrim Blakaj kanë zgjedhur një mënyrë tjetër izolimi.

Dy punëtorët e kompanise gjermano-kosovare, Sinalco Kosova janë izoluar në karantinë në Bjeshkët e Lugut të Butë.

Me një rrëfim qesharak, por interesant, dy banorët e Vrellës se Istogut flasin për situatën aktuale politike, përballjen me koronavirusin dhe ‘sefanë’ që po bëjnë në këtë ambient të veçantë.

Për më shumë, ndiqeni videon.