23:33 / E Premte, 11 Janar 2019

Rritje marramendëse e vdekjeve të femrave nga mbi doza e drogës!

Që nga viti 2000, rritja e vdekjes së femrave nga mbi doza e drogës është rritur për 500%.

Në vitin 2017-të, mbi 18.000 femrave kanë ndërruar jetë shkak i mbi dozës, transmeton Indeksonline.

Ky numër në vitin 2017-të është katër herë më i madh se në vitin 1997.

Ekspertët kanë bërë thirrje se kjo gjendje është alarmante dhe se duhet të ndërmerren hapa sa më shpejtë./Indeksonline/