14:28 / E Premte, 20 Prill 2018 / indeksADMonline

Sa A�shtA� A�mimi i njA� bilete nA� ndeshjet e gjysmA�finaleve?

GjysmA�finalet e LigA�s sA� KampionA�ve qA� zhvillohen javA�n e ardhshme, tregojnA� koston e lartA� pA�r spektatorA�t.

Real Madridi do tA� ketA� cmimet mA� tA� shtrenjta nA� tA� gjitha gjysmA�finalet. PA�r publikun e gjerA�, biletat variojnA� midis 90 euro nA� amfiteatrin e katA�rt dhe deri 360 nA� tribunA� ( fansat e rregullt do paguajnA� midis 63 dhe 252 euro).

Biletat nA� Bernabeu pA�r tifozA�t gjermanA� kushtojnA� 90 dhe 130 euro. Bileta mA� e volitshme nA� finalen e LigA�s sA� KampionA�ve dhe mA� e lira do jetA� 70 euro. NdA�rsa cmimi i biletA�s mA� tA� shtrenjtA� A�shtA� 450 euro.

NdA�rkohA� nA� stadiumet tjera tA� ekipeve gjysmA�finaliste cmimet janA� pA�rgjysmA� mA� tA� lira. NA� “Allianz Arena” cmimet do tA� kushtojnA� nA� mes 40 dhe 150 euro , ndA�rsa nA� “Anfield” midis 37 dhe 59 paund ( 42 deri 67 euro ).

NA� “Olimpico” tA� RomA�s cmimet janA� midis 65 deri 200 euro. NdA�rsa abonentA�t e klubit gjalloros kanA� ulje tA� konsiderueshme, pasi mund tA� paguajnA� midis 35 dhe 85 euro.