21:14 / E Shtunë, 17 Mars 2018 / indeksADMonline

Salah kryeson garën për Këpucën e Artë (Tabela)

Gara për Këpucën e Artë është duke bërë u bërë mjaft e nxehtë.

Mohamed Salah ka përfituar nga mungesa e Kane për t’u bërë golashënuesi më i mirë në Premier Ligë dhe në Evropë.

Me katër golat e tij kundër Watford, egjiptiani numëron 28 gola dhe është përpara Kane, Immobile, Cavani dhe Leo Messit, të cilët e ndjekin nga afër me 24 gola.

Më poshtë mund të shikoni tabelën me top golashënuesit më të mirë. /IndeksOnline/