10:54 / E Shtunë, 27 Janar 2018 / indeksADMonline

Samsung shtyen HTC-në që të mos prezentoi asnjë telefon

Samsung Galaxy S9 do të shfaqet në Mobile World Congress muajin e ardhshëm. Kjo në thelb do të thotë se të gjitha pajisjet e tjera do të mbesin në prapaskenë
nga një prodhues si Samsung që tani është i plotfuqishëm.

Disa ishin të shqetësuar se ky lajm do t’i shkaktonte prodhues të tjerë që të shtynin njoftimet e pajisjes. Kjo tingëllon si një ngjarje e cila është pikërisht ajo që po ndodh me HTC.
Disa thashetheme sugjeruan që ne mund të shohim HTC U12 në MWC, por burimet e njohura me situatën po thonë ndryshe. Me sa duket, HTC po tërheq U12 nga MWC dhe ata do të kenë ngjarjen e tyre në vend të kësaj.

Ne mund ta shohim ngjarjen për lansimin e këtj modeli diku në muajin mars ose prill.
Është e vështirë që prodhuesit e tjerë të marrin vëmendje gjatë gjithë vitit, e lëre më, kur Samsung po tregon gjëra të reja.