13:28 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Sejdiu tregon sa vota diferencë kanë Shpend Ahmeti dhe Arban Abrashi (Video)

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka thënë se dallimi me vota me Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit është 278.

Këtë ai e ka tha gjatë një konference për media ku foli gjithashtu edhe për detaje tjera rreth zgjedhjeve.

Ai gjithashtu deklaroi se shumë shpejt do të bëjnë publike lidhje financiare që kanë partitë politike me mediat, të cilat, sipas tij, gjatë gjithë fushatës kanë bërë shpifje kundër Ahmetit.

“Shumë shpejt do i publikojmë lidhjet financiare që kanë PDK dhe LDK me mediat, të cilat gjatë gjithë fushatës kanë bërë shpifje kundër Ahmetit. Pra, jo marketing po ‘fake news’. Pra, nuk kanë lënë shpifje pa bërë, pa thënë për kryetarin”, ka thënë Sejdiu.