09:30 / E Hënë, 02 Tetor 2017 / indeksADMonline

Selmanaj: Haradinaj qenka njësoj hipokrit si PDK-ja

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka deklaruar se Qeveria Haradinaj dhe PDK-ja e ka çoroditur parlamentarizmin.

Selmanaj në sencën e sotme të Kuvendit tha se nuk arrin ta kuptojë se pse po ik nga seanca qeveria.

“Hipokrizinë, tradhëtinë, PDK e ka instaku si kulturë, por Rmaushit i besoja më shumë.
Kam mendu që s’ikë Ramsuhi, por është njësoj sikur këta. Kryeministri i vendit tim është i dorës së dytë. secila parti po ka kryeministra të vet”, tha ai.

Ai ka thënë se LDK do të veprojë krejtëissht ndryshe.

“Me hipokritë kemi vendos me iu sjell më njejt. Nuk dini me i respektu ata që ia duan tëmirë vendit. Keni me pas se cilat kanë me qenë qasjet edhe për demarkacionin”, u shpreh Selmanaj./AktivPress