09:38 / E Enjte, 24 Maj 2018

Sherri i babait të nuses, dhëndrri e divorcon gruan mas 15 minutash martesë – ja arsyeja

Një dhëndër është divorcuar me nusen e tij vetëm 15 minua pasi kishin nënshkruar kontratën martesore.

Burri kishte pranuar të paguante 20 mijë paund babait të nuses për martesën e tyre në Dubai, por ky i fundit ishte treguar i padurueshëm për të marrë paratë, transmeton Indeksonline.

Dhëndrri i kishte dorëzuar vjehrrit 10 mijë paund fillimisht, ashtu siç kishin rënë dakord, për të pritur që pas dasmës t`ia jepte pjesën tjetër. Por, babai i nuses kishte insistuar që paratë t`i merrte menjëherë.

Ishin dashur pesë minuta që dhëndrri të shkonte në veturë dhe t`i merrte paratë tjera, por babai në vend që të priste, i kishte thënë atij që t`i thoshte ndonjë të afërmi të shkonte e t`ia sillte paratë, transmeton Indeksonline.

Kështu, dhëndrri është ndjerë i fyer nga udhërat që ia jepte vjehrri dhe kishte anuluar dasmën menjëherë.

“Ai i tha babait të nuses se nuk e do vajzën e tij për grua dhe u divorcua me të për më pak se 15 minuta pasi kishin nënshkruar kontratën martesore”, citohet të ketë thënë dikush prej dëshmitarëve të ceremonisë./Indeksonline/