13:31 / E Mërkurë, 28 Nëntor 2018

Shkupi mban akademi solemne për Festën e Flamurit

Sot të gjithë shqiptarët kudo që janë anekënd botës, kanë një festë të përbashkët, atë të 28 nëntorit, Ditës së Flamurit.

Për të shënuar këtë ditë, shqiptarët kanë bërë organizime të ndryshme duke u bërë bashkë për të përkujtuar dhe festuar, raporton Indeksonline.

Në Shkup të Maqedonisë sot po mbahet një akademi solemne me rastin e 28 nëntorit.

Nga Kosova në këtë akademi po merr pjesë Enver Hoxhaj si dhe ambasadori Gjergj Dedaj.

Krah tyre në fotot e bëra nga Indeksonline shihet Ali Ahmeti, të gjithë në rend të parë. /Indeksonline/