20:17 / E Shtunë, 17 Mars 2018 / indeksADMonline

Shkurte Fejza dhe bashkëshorti i saj bëhen me pasaportë shqiptare (Foto)

Shkurte Fejza është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur në Kosovë. Sipas dekretit të fundit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të datës 30.01.2018, Shkurte Bilall Fejza Behluli (Fejza) ka marrë nënshtetësinë shqiptare, raporton faktor.al.

Në të njëjtin dekret, nënshtësinë ka marrë edhe bashkëshorti i saj Hajrushi. Gjatë gjithë karrieres, Shkurtja ka realizuar me qindra bashkëpunime, dhjetra albume me kolegë dhe albume personale. Aktualisht jeton dhe vepron në Prishtinë me bashkëshortin Hajrushin, djalin dhe tre vajzat.

Temat: