17:29 / E Mërkurë, 30 Maj 2018

Shokon 33-vjeçarja: Si po më çmend në seks i dashuri i nënës time dhe kushëriri i burrit

Një grua 33-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun” historinë e saj me të dashurin e nënës, që është njëkohësisht kushëriri i burrit të saj të ndjerë. Ajo ka thënë se e don të dashurin e nënës dhe se seksi me të është mahnitës, mirëpo po frikësohet nga bërja publike e lidhjes për shkak të nënës, përcjell Bota sot.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e saj të plotë:

Kam rënë në dashuri me kushëririn e burrit dhe nuk mund të jem bashkë me të. Problemi është se ai është në lidhje me nënën time këto dy vitet e fundit.

Unë jam 33-vjeçare dhe burri im vdiq gjashtë muaj më parë. Ne ishim bërë për njëri-tjetrin dhe më mungon ai aq shumë. Ne ishim së bashku 14 vjet me radhë dhe nga dashuria jonë kemi një vajzë 12-vjeçare.

Kushëriri i tij ishte pjesë e familjes dhe unë me vajzën time ka vite që e njohim.

Ai tani është 52-vjeçar dhe është një njeri me sy të mirë dhe me zemër të mirë. Ai ishte i martuar deri para tre vjetësh.

Gruaja e tij e la atë. Ai nuk tregoi pse dhe kështu askush nuk e pyeti atë në lidhje me ndarjen e tij.

Gjëja tjetër që ne e dinim ishte ai dhe nëna ime ishin shumë të dashuruar dhe të lumtur.

Nëna ime ishte vejushë për më shumë se dhjetë vjet.

Një mbrëmje shkova me një të si një mik për një pije. Unë kurrë nuk preferoj të dal nëpër lokale dhe as ai nuk i preferon ato. Mirëpo, atë natë ai ishte aty me mua. Biseduam dhe kaluam shumë mirë. Ishte hera e parë që unë qesha që kur bashkëshorti im vdiq.

Ai më pyeti për të dalë sërish bashkë natën tjetër.

Një gjë çoi në një tjetër dhe unë e ai jemi në lidhje tash e tre muaj.

Seksi me të është mahnitës dhe ai dëshiron të bëjë publike lidhjen me mua, pasi nuk i pëlqen të fshihet më.

Unë nuk e di se çfarë të bëj. Unë mendoj se e dua atë dhe nuk dua të jem vetvetja, pasi nuk dua ta lëndoj nënën time ose vajzën time, e cila ende e quan atë “xhaxha”, ashtu si gjithmonë. Ndihem sikur po jetoj një gënjeshtër.

Përgjigja e psikologes:

Po takoheni fshehurazi dhe po jetoni një gënjeshtër. Kjo zakonisht do të thotë që ju duhet të tërhiqeni dhe të largoheni nga ai, por në rastin tuaj kjo merr më shumë kohë.

Kjo marrëdhënie ka ndezur këmbanat e mia të alarmit. Ju nuk jeni duke menduar këtë.

Nëse ai është aq i etur për ju, pse ende është me nënën tuaj? Ju thoni se ai është një njeri me zemër të mirë, por kjo nuk është përshtypja ime fare.

Si mund të mashtrojë ai një nënë me vajzën e saj? Ai tingëllon si një kancer për mua dhe ai në mënyrë të qartë nuk është duke menduar për interesat më të mira të secilit prej jush.

Ju prekeni shumë tani pasi jeni ende një vejushë e re. Unë e kuptoj se sa e dhimbshme është kjo dhe ju nuk doni të mbeteni vetëm, por ju jeni në rrugën e gabuar.

Mos lejoni që ai të bëjë probleme për ju dhe nënën tuaj në një kohë kur keni shumë nevojë për përkrahjen e saj, pasi mund të gjeni veten në kundërshtim me të gjithë familjen tuaj.

Thoni atij se lidhja me të ka përfunduar dhe i thoni atij se mamaja juaj meriton më mirë se ai. Unë shpresoj se ai do të ikë lëvizë shpejt. Lexoni e-fletëpalosjen time “Ndihma për vejushat”. Jepni kohë vetes dhe do të gjeni përsëri dashurinë.