11:52 / E Mërkurë, 20 Qershor 2018 / indeksADMonline

Shpërthim në metron e Londrës, pesë persona të lënduar (Foto)

Një shpërthim ka ndodhur në stacionin e metros në pjesën veriore të Londës, ndonëse ceket se nuk kishte sulm terrorist transmeton Indeksonline.

Policia metropolitane është detyruar që ta evakuoi këtë stacion, ku si pasojë e këtij shpërthimi kanë mbetur me lëndime të lehta pes persona.

Mendohet që shperthimi ndodhi nga e ashtuquajtura “bateri e shkurtër qarkore”

“Shpërthim” në metronë e Londrës, pesë të lënduar (Foto)

Një dëshmitar kishte thënë për “The Sun” se shpërthimi ishte i madh kurse paniku i kapi të gjithë udhëtarët që ishin në stacion.

“Ishte shpërthim i madh. Isha në ashensor kur filloi gjithçka të dridhej. Të gjithë po iknin dhe më pas dëgjova edhe britma” kishte thënë dëshmitarja./Indeksonline/