21:57 / E Diele, 07 Janar 2018

Shpërthim në Siri, 18 të vrarë

Të paktën 18 vetë u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një shpërthim që ndodhi sot në Idlib, në veri-perëndim të Sirisë, njoftoi Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Cak i sulmit ishte selia e fraksionit të opozitës në atë qytet, transmeton Reuters.