10:04 / E Premte, 11 Tetor 2019

Shqetësuese, supertalenti kosovar mbrëmë luajti për Gjermaninë

Spanja dhe Gjermania dje zhvilluan ndeshjen e tyre miqësore me grupmoshat U21.

Ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 1:1, shkruan Indeksonline.

Për Gjermaninë u paraqit edhe Mërgim Berisha i cili u inkuadrua në pjesën e dytë.

Berisha është një talent i madh kosovar që për momentin luan si sulmues për ekipin Altach. Ai është i huazuar aty nga ekipi i Salzburgut, ndërsa dje bëri paraqitjen e parë për Gjermaninë dhe nuk vendosi tta reprezentojë Kosovën./Indeksonline/