13:34 / E Shtunë, 16 Qershor 2018 / indeksADMonline

Shqetësuese, vazhdojnë grabitjet me armë në pompa të derivateve

Fenomeni i grabiteve të armatosura në pompat e derivateve në Kosovë po shkon duke u rritur. Pas grabitjes me armë në një pompë të derivateve në Pejë, një tjetër ka ndodhur dje në Drenas.

Një punëtor lajmëruar policinë se gjersa ishte duke punuar në një pompë të derivateve, disa persona të maskuar dhe të armatosur kanë hyrë ma forcë në market, me ç ‘rast me kondak të armës kanë goditur një punonjës të maketit, pastaj nga arka kanë grabitur rreth 3000€ dhe një sasi të cigareve.

Të dyshuarit janë larguar në drejtim të panjohur, ndërsa viktima ka pësuar lëndime trupor dhe i është ofruar ndihmë mjekësore. Rasti është duke u hetuar, nga njesitet policore./Indeksonline/

Temat: