19:23 / E Mërkurë, 06 Dhjetor 2023 / Gj. Sh

Sigal Prishtina e ”shkel” Lovçenin e Malit të Zi

Sigal Prishtina e ka delasuar skuadrën e Lovçenit, në ndeshjene vlefshme të Ligës Ballkanike.

Bardehkaltërit shënuan fitore bindëse me rezultat 96-65, shkruan IndeksOnline.

Sigal Prishtina e dominoi ndeshjen qysh nga fillimi, ku çereku i parë përfundoi me shifrat 25-18, çereku i dytë 27-16, çereku i tretë u mbyll me rezultat 22-25, kurse i fundit me shifrat 22-6.

Nga dy ndeshje të zhvilluara deri më tani, Prishtina ka një fitore dhe një humbje./IndeksOnline/