22:55 / E Shtunë, 21 Prill 2018 / indeksADMonline

Skuadra e rA�nA� nga liga e mposht Milanin nA� ‘San Siro’

Shprehja a�?i mbyturi tA� mbyta�� mund tA� jetA� pA�rshkrimi ideal i asaj qA� ndodhi sonte nA� a�?San Siroa��, me Beneventon qA� pasi ra matematikisht nA� SerinA� B, surprizoi Milanin ,duke e mposhtur me rezultatin 0-1.

Ka mjaftuar njA� gol i Iemmellos nA� pjesA�n e parA�, pA�r skuadrA�n e de Zerbit, ndA�rsa mA� pas portieri Puggioni dhe mbrojtja me Berat Gjimshitin nA� krye, bA�nA� detyrA�n duke i mohuar kuqezinjve gA�zimin e golit dhe duke u larguar me 3 pikA� nga Milano.

Vlen tA� pA�rmendet se Benevento luajti me njA� lojtar mA� pak nga minuta e 80a��, pas kartonit tA� kuq, tA� marrA� nga sulmuesi shtatlartA� Diabate. Nga ana tjetA�r, Milani nuk pA�rfitoi dot nga humbja e FiorentinA�s pA�r ta��u shkA�putur nA� zonA�n qA� tA� A�on nA� Europa League, teksa tashmA� rrezikon tA� parakalohet nga Atalanta e Sampdoria, qA� luajnA� nesA�r ndeshjen e tyre.

Kjo ishte ndeshja e 6 radhazi pA�r Milanin e Gattusos, qA� nuk arrin te fitorja, ndA�rsa humbja ndaj Beneventos e bA�n edhe mA� tA� madh zhgA�njimin, gjA� qA� u reflektua nA� minutat shtesA�, ku kuqezinjtA� u konfrontuan edhe fizikisht me lojtarA�t kundA�rshtarA�.