13:50 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Smartfonët që mbajnë më së shumti baterinë

Shpesh në momentet kyçe të përdorimit të telefonit,na u ndalet telefoni ky shkak i harxhimit të baterisë qëështë shumëirrituese.
Ju mund të keni blerë një telefon celular të shtrenjtë, por karakteristikat e tij të performancës së ulët do të krijojnë vetëm pengesa në marrëdhëniet tuaja dhe operacionet e biznesit që zhvilloni përmes telefonit.
Në bazë të zhvilluesve dhe profesionistëve të teknologjisë në një kompani për zhvillim të softuerit në Britani të Madhe, kemi ardhur me një listë të telefonave inteligjentë që deklarohen se mbajnëbaterinë e telefonit shumë gjatë.

1. Moto Z PlayDroid

Moto Z PlayDroid është ndër telefonat  më të mirë që punon në mënyrë të përsosur dhe ofron një ndërfaqe perfektë për lojëra.

Asnjë telefon tjetër nuk mund të qëndrojë më gjatë pa u mbushur se sa ky. Në testin e baterisë, ky  vazhdon të  mbajëbaterinëpër një kohë prej  13.7 orë.

LG X Power

LG X Power është një pajisje që mund të mbajëbaterin për një orë të pabesueshme  prej 12 orë e 58 minuta që është me siguri një kohë mbresëlënëse. Vlera e saj e tregut është rreth $ 200. Për më tepër, tiparet dhe pamja e tij nuk janë shumë interesante, por sistemi operativ dhe jetëgjatësia e baterisë afatgjatë është sigurisht një gjë që ja vlen për të shpenzuar para.

3. Huawei Mate 9

Ndër shumë telefona të mençur, ai është një nga telefonat më të mëdhenj. Mate 9 i Huaëei ka një ekran të madh dhe të madh prej 5.9 inç, i cili shërben në mënyrë të përkryer si punë me produktivitet me ekran intensiv dhe projekte, për shembull, shikimin e dokumenteve ose redaktimin e tabelave në çast. Ajo ka një jetëgjatësi të gjatë baterie prej më shumë se 12 orësh sipas testit të baterisë.

GooglePixel XL

Ky smartphone garanton futjen e përditësimeve të softuerit para çdo pajisjeje Android. Ai ka jetëgjatësin e baterisë mbi 11 orë. Sistemi i tij operativ siguron qasje në veçoritë e mahnitshme si Asistenti më i ri i Google, i cili ju ndihmon në menaxhimin e kutisë së postës elektronike, caktimin e emërimeve në kalendarin tuaj dhe shumë më tepër. Përveç kësaj, mund të gjesh një ekran të madh prej 5.5 inç së bashku me sensorin e gjurmëve të gishtit për të mbajtur të dhënat e punës të sigurta.

  1. Galaxy S8+

Ai krenohet me një ekran të madh prej 6.2 inç që ka një përmasë fantastike prej (2960 x 1440). Për më tepër, Galaxy S8 + ka një jetë të mahnitshme të baterisë prej rreth 11 orësh. SmartphoneGalaxy është një central elektrik i plotë për pronarët e bizneseve që kërkojnë jetëgjatësi të gjatë të baterisë me ndërfaqe të avancuara dhe karakteristika të njohura, si një USB Type-C, një slotmicroSD, Snapdragon 835 CPU me shpejtësi, së bashku me një siguri epike trio, i cili përfshin një skaner iris, njohje të fytyrës dhe një lexues gjurmë gishtash./Indeksonline/