20:52 / E Diele, 20 Shtator 2020

Sociedad – Real Madrid, këtu mund ta ndiqni ndeshjen

Real Madrid do të luaj si mysafir i Sociedadit në ndeshjen e parë të sezonit të ri të La Ligas.

Mbretërit kërkojnë të mbrojnë titullin dhe këtë rrugëtim e nisin pikërisht ndaj Sociedadit.

Zidane është paraqitur me këtë formacion: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Mendy, Kroos, Modric, Odegaard, Vinicius, Benzema, Rodrygo.

Ndërsa Alguacil do të startoj me këtë formacion: Remiro Gorosabel, Aritz, Le Normand, Muñoz Guevara, Merino Portu, Oyarzabal, Barrenetxea Isak

Më poshtë linqet për të shikuar ndeshjen:

Link 1:

Link 2:

Link 3: