20:42 / E Hënë, 20 Gusht 2018

Son ka edhe një shans të fundit për t’i ikur kryerjes së ushtrisë

Ka ende shpresë për lojtarin e Tottenham, Heung-Min Son për ti shpëtuar ushtrisë. Koreani është duke luftuar me të gjitha fuqitë e tij që ti shpëtoj këtij detyrimi ligjor sipas shtetit të Koresë së Jugu. Pak para se të fillonte Botërori shteti aziatik miratoi një ligj që i detyronte lojtarët e kombëtares në rast se nuk do të kishin sukses në Kupën e Botës do të kryenin ushtrinë.

KAZAN, RUSSIA – JUNE 27: Son Heung-Min of Korea Republic celebrates following the 2018 FIFA World Cup Russia group F match between Korea Republic and Germany at Kazan Arena on June 27, 2018 in Kazan, Russia. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Megjithatë Son ka dhe një shans të fundit, pasi ai është pjesëmarrës në kombëtaren që po zhvillon ndeshjet në kuadër të lojërave aziatike. Ky kompeticion lejohet vetëm për 23 vjeçarët dhe Son është i vetmi në ekip që është mbi moshë pasi lejohet që të jetë vetëm një i tillë. Kështu ai ka mbajtur gjallë shpresat e skuadrës së tij për të marrë medaljen e arit dhe për ti shpëtuar ushtrisë, duke shënuar një gol në ndeshjen e fundit të fituar me rezultatin 1-0.

Temat: