14:46 / E Diele, 03 Mars 2019

Sony ndalon së prodhuari ‘PS Vita’

Gjiganti teknologjik, Sony ka lajmëruar që nuk do të prodhoj më ‘PS Vita’.

Në lajmërimin e tyre gjiganti teknologjik tregoi se me 1 mars shitën edhe dy konsolat e fundit.

Për shkak të rritjes së konkurrencës nga ‘PlayStation Portable’ dhe ‘Switch Nintendo’, numri i shitjeve të ‘PS Vita’ pësoi rënie drastike./Indeksonline/