15:35 / E Enjte, 23 Maj 2024 / G T

Spalletti zbulon listën e futbollistëve për Euro 2024, nuk e fton disa yje

Kampioni në fuqi i Evropës, Italia ka publikuar listën preliminare për Euro 2024.

Në listën e Italisë, ka emra të rinj që do bëjnë paraqitjet e tyre të para me “Azzurët”, kurse mungon sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, shkruan Indeksonline

Italia, synon të mbrojë titullin e fituar në Evropianin e kaluar dhe gjendet në grupin B me Kroacinë, Spanjën dhe Shqipërinë.

Pikërisht Italia, fillon këtë evropian kundër Kombëtares Shqiptare me ndeshjen që luhet në Signal Iduna Park./Indeksonline/

Image