12:23 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / Blerim

Futbolli dhe muzika – Kjo video e dëshmon më së miri se pse Maradona ishte i suksesshëm

Të mërkurën në mbrëmje bota o shokua me lajmin për vdekjen e legjendës së futbollit botëror dhe atij argjentinas, Diego Maradonas.

Maradona nuk arriti t’i bënte ballë një sulmi në zemër, kështu ai u largua nga kjo botë për të lënë pas vetit një numër të madh të veprave, që bota e futbollit do ‘i kujtoj gjithmonë, shkruan IndeksOnline

E për sa ishte i gjallë, Maradona kishte një lidhje të veçantë me muzikën dhe futbollin.

Ai edhe kur stërvitej, kërcente në ritmin e muzikës.