12:07 / E Shtunë, 09 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Sulmi i Liverpoolit në 2015 për “gjynah”, sot për “mashallah” (Foto)

Sulmi i skuadrës së Liverpoolit në vitin 2015 ishte më i dobti në vitet e fundit. Treshja sulmuese, Borini-Balotelli-Lambert nuk kishin shënuar asnjë gol në 888 minuta lojë. Kjo treshe e kishte lënë Liverpoolin të varfër në çdo aspekt.

Por, ardhja e Klopp ka bërë mrekulli në sulmin e Liverpoolit.

Sot kjo skuadër kë sulmin më të frikshëm në botë me statistika.

Katër sulmuesit e skuadrës kanë shënuar plot 46 gola duke prirë me statistika në çdo nivel.

Ishte pikërisht Klopp ai që solli në skuadër Manen, Firminon e Salah, ndërsa Coutihon e gjeti dhe mezi e mbajti në skuadër./Indeksonline/