20:28 / E Premte, 06 Korrik 2018

Super Federer, me lehtësi kalon në raundin tjetër të Wimbledon

Roger Federer ka vazhduar rrugëtimin e tij në Grand Slamin, Wimbledon.

Ylli zviceran fitoi 3 me 0 në sete ndaj Jan-Lennard Struff, (6-3, 7-5 dhe 6-2), shkruan IndeksOnline.

Me këtë fitore, Federer kualifikohet në raundin e 1/8 së finales.

Ai në raundin e radhës do ta ketë kundërshtar tenistin, A. Mannarino../IndeksOnline/