17:52 / E Shtunë, 10 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Superderbi i Bundesligës, formacionet zyrtare: Dortmund – Bayern Munich

Borussia Dortmund dhe Bayern Munich zhvillojnë kryederbin e javës së 11-të në Bundesligë, ndeshje kjo e cila luhet në “Signal Iduna Park”.

Dortmundi momentalisht është në vendin e parë me 24 pikë, ndërsa Bayern në vendin e tretë me 20 pikë.

Ndeshja fillon nga ora 18:30, ndërsa këto janë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Borussia Dortmund: Hitz – Zagadou, Hakimi, Sancho, Götze, Reus , Akanji, Piszczek, ëitsel, ëeigl, Bruun Larsen

Bayern Munich: