19:18 / E Shtunë, 10 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Mbyllet pjesa e parë, Dortmund 0 – 1 Bayern Munich

Është shënuar goli i parë në “Signal Iduna Park” ku po zhvillohet kryederbi i javës së 11-të mes Dortmundit dhe Bayernit.

Bavarezët kanë kaluar në epërsi në minutën e 26-të me golin e polakut Leëandoëski. /IndeksOnline/