20:48 / E Enjte, 11 Tetor 2018 / indeksADMonline

Supermodelja konsumon vetëm dy herë mish në muaj

Supermodelja Gisele Bündchen konsumon mish vetëm dy herë në muaj, konsumon vetëm djathë dhie dhe pi panxhar gjatë ciklit menstrual.

Këto janë detajet që ajo zbuloi në kujtimet e saj të botuara kohët e fundit ‘Lessons: My Path to a Meaningful Life’.

Një dietë e veçantë është pasuar nga një familje e tërë e modeleve të famshme, dhe ushqimet përgatiten nga kuzhinierja personale Susan, e cila është në shtëpinë e tyre pesë herë në javë.

Gisele u përpoq të bëhej vegjetariane dy herë, por shumë shpejt kishte simptoma të anemisë.

“Për momentin unë ha mish dy herë në muaj, dhe ushqime deti një herë në javë, “shpjegoi ajo, duke shtuar se gjithmonë do të zgjedhë peshk më të vogël, pasi mjeku i saj e këshilloi që peshku më i madh përmbante sasi më të larta të merkurit.

Bündchen ka zbuluar se kurrë nuk pi duke ngrënë, por pas darkës përgatit çaj kamomil për veten dhe fëmijët.

Dobësi e saj janë picat, të cilat i konsumon të shtunën, ndërsa alkoolin e konsumon vetëm në raste të veçanta dhe më pas i pëlqen të pijë verë të kuqe dhe në pushime një koktej popullor prej margaritës.