09:07 / E Enjte, 08 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Gisele Bündchen largohet nga Victoria Secret: S’po ndihem më rehat në të brendshme!

Me ekspozitën vjetore të Victoria’s Secret Fashion vetëm një ditë larg, modelet po përgatiten të heqin krahët dhe të dalin në të brendshme.

Për një nga engjëjt më me ndikim të markës, megjithatë, shfaqja është një kujtesë e jetës së saj të mëparshme.

Gisele Bündchen ka marrë vendimin e befasishëm për t’u larguar, përcjellë Indeksonline.

Bündchen ishte vetëm 19 vjeç kur nënshkroi një kontratë komerciale me markën e brendshme – kur kishte ende një “ndarje të fortë” mes të qënit model modele dhe modele për një kompani katalogore, shpjegon ajo në librin e saj.

Në atë kohë, ajo ishte “kaq e lumtur” për mundësinë dhe sigurinë financiare që erdhi me të.

Edhe pse ajo më vonë u bë supermodelja më i paguar në botë për 15 vjet rresht, në vitet e para të modelimit, Bündchen zbuloi se paga e saj vjetore nga Victoria’s Secret përbënte 80 për qind të të ardhurave vjetore të saj.

Megjithëkëtë, pavarësisht se e bëri një emër për veten si një nga modelet më të njohura të markës, Bündchen përfundimisht u lodh nga stili i jetës dhe nga kërkesat që erdhën me të qenit një engjëll. “Për pesë vitet e para, ndihesha rehatshme në të brendshme, por me kalimin e kohës unë u ndjeva gjithnjë e më pak e qetë duke u fotografuar duke ecur në pistën e veshur vetëm me një bikini apo një kordon”, shkruante ajo. “Më jepni një bisht, një kep, krahë – ju lutem, gjithçka për të më mbuluar pak!”

Kështu që në kohën kur supermodelja ishte caktuar për të ripërtërirë kontratën e saj në vitin 2006, ajo ishte në konflikt.

“… Unë isha në një vend tjetër në jetën time dhe nuk isha i sigurt se doja të vazhdoja të punoja atje”, tha ajo.

Edhe pse ajo përfundoi karrierën e saj me Victoria’s Secret, supermodejla tha se ajo ishte “në paqe” me vendimin – siç ishte përgjigja që ajo “donte të dëgjonte pa ndërgjegje”./Indeksonline/