20:57 / E Diele, 30 Shtator 2018

Tabela e Superligës pas javës së shtatë, Feronikeli vazhdon kryesimin

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në futboll.

Ndeshjet janë zhvilluar të premten të shtunën dhe dy derbi gjatë ditës së sotme.

E premte:

Drenica – Ballkani 2:1

Trepça ’89 – Ferizaj 1-0

E shtunë:

Feronikeli – Liria 4:2

Llapi – KEK-u 2:0

E diel:

Gjilani – Drita 1:0

Prishtina – Flamurtari 1-1

Feronikeli vazhdon kryesimin e Superligës me 17 pikë e ndjekur nga Llapi me 16 pikë dhe Flamurtari me 14 pikë.

Liria e Drita ndajnë pozitat e barazhit me nga gjashtë pikë ndërsa Ferizaji dhe KEK-u janë në pozitat e fundit të tabelës. /IndeksONLINE/

 

 

Mos i humb