11:50 / E Martë, 09 Janar 2018 / indeksADMonline

Takohen Ramush Haradinaj dhe Shpend Ahmeti (Foto)

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Temë diskutimi ndërmjet tyre do të jetë Ligji për Prishtinën, i cili së shpejti do të marrë ‘dritën jeshile’ në Kuvendin e Republikës, shkruan Indeksonline

Së bashku me Haradinajn janë edhe disa ministra të kabinetit të tij.

Pas pak, pritet prononcim i Haradinajt dhe Ahmetit