23:55 / E Diele, 18 Gusht 2019

Tammy Abraham thotë se e ka synim ti heshtë urryesit e tij

Abraham thotë se është një “djalë pozitiv” dhe është zotuar “të heshtë urrejtësit” pasi ai iu nënshtrua abuzimit racist në internet.

“Unë isha duke abuzuar, por unë jam një djalë pozitiv. Unë nuk i dëgjoj mbeturinat, njerëzit që përpiqen t’ju rrëzojnë” u deklarua sulmuesi i Chelsea, transmeton Indeksonline.

21-vjeçari u vu në shënjestër në mediat sociale pas humbjes së Chelsea ndaj Liverpoolit në Super Kupë, ku  anglezi humbi penalltinë vendimtare.

E për këtë shkak pati thirrje raciste kundër futbollistit.

“Gjërat ndodhin në futboll. Fatkeqësisht për mua isha në përfundimin e pranimit,” tha Abraham Abraham për Sky News./Indeksonline/.