14:01 / E Hënë, 11 Dhjetor 2023 / L K

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit kung-fu

Ylli i Basel, Taulant Xhaka, është dënuar me dy ndeshje për goditjen e tij në kung fu kundër sulmuesit të GC, Bradley Fink.

Xhaka do të mungoi në ndeshjen e fundit për këtë vit, atë ndaj Luzern dhe sfidën e parë të vitit 2024, ndaj Zurich.

Ndonëse është kartoni i parë i kuq që merr këtë sezon, ai tashmë ka humbur tre ndeshje për shkak të një pezullimi./Indeksonline/