15:46 / E Shtunë, 03 Mars 2018 / indeksADMonline

Të dehur e të zhveshur të rinjtë shpërfillin paralajmërimet e autoriteteve për të qëndruar brenda (Foto)

Këta nxënës në Newcastle nuk lejuan që temperaturat e Arktikut të ndalonin që të kishin një mbrëmje të premten, pavarësisht paralajmërimeve të autoriteteve për banorët që të qëndrojnë brenda shtëpie për shkak të motit të fotot që ka marrë shumë jetë njerëzish.

Duhet më shumë se një dëbore dhe një mot të ngrirë për t’i ndaluar këta të rinjë  të gëzojnë një natë të mirë jashtë.

Në vend të që vishen me tesha të dimrit disa vajza madje shkuan zbathur mbi borë në rrezikuar këmbët e tyre, dhe me një veshje komplet transparente.

Vajza dhe djem u ngjitën me njëri tjetrin duke u përpjekur të mos rrezoheshin ndërsa përpiqeshin të ecnin përgjatë rrugëve të akullta.

Të rinjtë në Angli njihen për mbrëmjet e çmenduara që mbahen të premteve. /Indeksonline/