21:49 / E Hënë, 15 Tetor 2018

Të gjithë mbetën të befasuar nga vizita e Lirim Kastratit te klubi kosovar

Në ndeshjen e tretë të Ligës së Kosovës ndaj Maltës, Lirim Kastrati debutoi për Kombëtaren e Kosovës.

Ndonëse jo nga minuta e parë, anëtari i Lokomotivës u inkuadrua në minutat e fundit të ndeshjes, të cilën Kosova e fitoi me rezultat, 3-1.

Kastrati ka shkëlqyer në këtë fillim sezoni në Kroaci duke u bërë golashënuesi më i mirë, dhe për këtë mori ftesën e Bernard Challandes, transmeton IndeksOnline.

Të gjithë e dimë se Kastrati është futbollist i dalë nga futbolli hogoshtas.

Dhe gjatë qëndrimit të tij në Kosovës së fundmi, Kastrati ka gjetur kohë ta vizitojë klubin e vendlindjes së tij, FC Kika.

Futbollistët e të gjitha grupmoshave mbetën të befasuar nga vizita e Lirimit, me të cilin shfrytëzuan rastin të bëjnë edhe foto./IndeksOnline/

Image may contain: 4 people, including Lirim Kastrati, people standing, outdoor and nature

Image may contain: 3 people, including Lirim Kastrati, people smiling, people standing, shoes, outdoor and nature