23:55 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Të paktën 7 të vdekur dhe mbi 50 të lënduar, pas sulmit në Florida

Një i dyshuar i armatosur është arrestuar pasi hapi zjarr sot në një shkollë të mesme të lartë në Florida, duke lënë kështu deri në shtatë të vdekur dhe deri në 50 të plagosur, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Një polic, Broward ka konfirmuar e janë të paktën 14 viktima, edhe pse ai thuhet të mos e ketë specifikuar nëse ata ishin të plagosur apo të vrarë.

Senatori i Florida, Bill Nelson tha për Fox News se kishte parë  shumë të vdekur në vendin e ngjarjes, por që nuk dihet numri i saktë./Indeksonline/