17:18 / E Shtunë, 22 Shtator 2018 / indeksADMonline

Telefonat e mençur po dëmtojnë rëndë industrinë e kamerës

Një nga risit tek “Iphone XS” është rritja e kualitetit të kamerës. Nuk është vetëm tek ky telefon por tek të gjithë telefonat e mençur kualiteti i kamerës vetëm po shkon duke u rritur, transmeton Indeksonline.

Kjo rritje e kualitetit të kamerës tek telefonat po dëmton rënd industrinë e kamerës sipas një studimi të fundit.

Studim i bërë nga grupi industrial “CIPA” tregon se shitja e kamerave si Nikon dhe Canon ka rënë për 80% brenda viteve 2010 dhe 2017./Indeksonline/