16:58 / E Diele, 19 Maj 2024 / G T

Tensionohet derbi ende pa filluar, lojtarët e Galata-s dhe të Fenerbahces gati sa nuk rrahen mes vete

Sot zhvillohet derbi i Superligës së Turqisë mes Galatasarayt dhe Fenerbaces ku edhe do të përcaktohet fituesi i ligës këtë edicion.

Një orë para se të fillojë kjo ndeshje, lojtarët e dy skuadrave janë kapur mes vete, shkruan Indeksonline

Ishte lojtari i Fenerit, Mert Hakan Yandas që provokoi tifozët vendas.

Kur e panë këtë situatë lojtarët e Galatasarayt shkuan shpejtë te lojtari kundërshtar dhe gati sa nuk “krisi” boksi.

Kujtojmë që kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:00./Indeksonline/