14:08 / E Enjte, 18 Prill 2019

Ter Stegen e “vjedh” strategjinë e Solskjaerit

Manchester United u mposht nga Lionel Messi dhe shokët e tij të Barcelonës në Camp Nou të martën mbrëma.

Tani është shfaqur pamja intriguese e cila tregon se Solskjaer u përpoq të përzier gjërat në gjysmën e dytë duke ndryshuar formimin e tij, shkruan Indeksonline.

Shefi i Bashkuar i dorëzoi Rashford një shënim taktik të shkruar me dorë, me sa duket për të kaluar informacionin tek shokët e tij.

Megjithatë, sulmuesi 21-vjeçar e hodhi atë afër zonës së dënimit të Barcelonës, ku nuk ishte një vend veçanërisht i zgjuar për ta hedhur poshtë atë.

Letrën e mori portieri i Barcës, Marc-Andre ter Stegen i cili e lexoi me kujdes për t’i prishur punë United. /IndeksOnline/